info@gunesliasi.com.tr
EN
TR
Şirket Profili

FATRO 1947 yılında bir veteriner ve eczacı olan Gualtiero Zaini tarafından kurulmuş, ve o tarihten bu yana veterinerlik sektöründe başarıyla faaliyet göstermiştir. 1963 yılında Şirketin yönetimini oğlu Corrado üstlenerek ilk üretim tesisini Ozzano Emilia’da (Bologna) kurmuş, ve bu tesis geçen yıllar zarfında sürekli genişleme ve büyüme kaydetmiştir.

Ozzano Emilia üretim tesisleri Bolonya’dan (İtalya) 10 km mesafede olup, Avian (Kanatlı Hayvan) Aşılarının üretiminin yapıldığı FATRO tesisleri ise Brescia’dan (İtalya) 15 km mesafedeki Maclodio’dadır. Brescia tesisi son yıllarda çok köklü bir şekilde modernize edilerek genişletilmiştir.

FATRO geçen yıllar boyunca sürekli büyüme göstermiş, yüksek derecede farmasötik teknolojisi edinmiş, ve İtalya’da faaliyet göstermekte olan gerek İtalyan gerekse yabancı menşeli çeşitli veterinerlik ilaç müstahzarları şirketleri arasında önde gelen bir pozisyona kavuşmuştur.

FATRO faaliyetlerini uluslararası düzeyde genişletmeyi sürdürmektedir. Söz konusu yıllar boyunca elde edilen başarı, teknolojik ve niteliksel ilerleme, araştırma, pazarlama ve gerek İtalya’da gerekse yurtdışında yer alan yoğun bir şirket satış ağı gibi bir dizi sınai gelişim faktörlerinin ürünüdür.

FATRO - İTALYA
FATRO farmasötik ürünleri
FATRO büyük hayvan aşıları
FATRO kümes hayvanı aşıları
FATRO-ATI evcil ve büyükbaş hayvan ürünleri

FATRO INTERNATIONAL
Giderek artan sayıda ülke FATRO kalitesine güven duymaktadır. Üretim ve ticari alandaki faaliyetlerinin dünyanın değişik kısımlarında genişletilmesi, Şirket bakımından doğal bir pazar teşkil etmekte, ürünleri dünya çapında beğeni ve takdirle karşılanmaktadır. 
FATRO yukarıda yazılı olan ürün çizgileri doğrultusunda faaliyet göstererek sektör bünyesinde yer alan şirketleri satın almış ya da yeni üretim tesisleri inşa etmiştir. İtalya’daki üretim tesislerine ek olarak, FATRO’nun Polonya ile Arjantin’de de üretim birimleri mevcut olup, yine kısmen ya da tamamen İspanya, Hindistan, Uruguay ve Yunanistan’da bulunan sektör içi şirketleri de satın almış bulunmaktadır. 
FATRO, ürünlerini stratejilerini farklı yerel durumlara uyarlayan bir uluslararası büyüme planı çerçevesinde 90m ülkeye ihraç etmektedir. Söz konusu bu faaliyetler dünyanın dört bir tarafında sürekli olarak genişletilerek güçlendirilmektedir.

İTALYA’DAKİ ÜRETİM TESİSLERİ
FATRO - Ozzano Emilia - Bolonya (İtalya)
FATRO-ATI - Ozzano Emilia - Bolonya (İtalya)
FATRO Vaccines Aviaires (Kanatlı Hayvan Aşıları)- Maclodio - Brescia (Italya)

DENİZ AŞIRI ÜRETİM TESİSLERİ
FATRO-POLSKA - Wroclaw (Polonya)
FATRO-VON FRANKEN - Buenos Aires (Arjantin)
BIOPHARM Biyo-Farmasötik ve Veteriner İlaçları Araştırma Enstitüsü, a.s.
Prag (Çek Cumhuriyeti)

DİĞER İŞTİRAKLERİ
FATRO-AVICO – Atina (Yunanistan)
FATRO-IBÉRICA – Barselona (İspanya)
FATRO-FEDAGRO - Montevideo (Uruguay)
FATRO-STALLEN – Bombay (Hindistan)
FATRO-INTERMED – Dünyanın her yerinde temsilcilikler.