×

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.

Tamam

FATRO

FATRO, 1947 yılında bir veteriner ve eczacı olan Gualtiero Zaini tarafından kurulmuş ve o tarihten bu yana veterinerlik sektöründe başarıyla faaliyet göstermiştir. 1963 yılında şirketin yönetimini oğlu Corrado üstlenerek ilk üretim tesisini Ozzano Emilia’da (Bologna) kurmuş ve bu tesis geçen yıllar zarfında sürekli genişleme ve büyüme kaydetmiştir.

Ozzano Emilia üretim tesisleri Bolonya’dan (İtalya) 10 km mesafede olup, Avian (Kanatlı Hayvan) Aşılarının üretiminin yapıldığı FATRO tesisleri ise Brescia’dan (İtalya) 15 km mesafede uzaktaki Maclodio’dadır. Brescia tesisi son yıllarda çok köklü bir şekilde modernize edilerek genişletilmiştir. FATRO, geçen yıllar boyunca sürekli büyüme göstermiş, yüksek derecede farmasötik teknolojisi edinmiş ve İtalya’da faaliyet göstermekte olan gerek İtalyan gerekse yabancı menşeli çeşitli veterinerlik ilaç müstahzarları şirketleri arasında önde gelen bir pozisyona kavuşmuştur.

FATRO, faaliyetlerini uluslararası düzeyde genişletmeyi sürdürmektedir. Söz konusu yıllar boyunca elde edilen başarı; teknolojik ve niteliksel ilerleme, araştırma, pazarlama ve gerek İtalya’da gerekse yurtdışında yer alan yoğun şirket satış ağı gibi bir dizi sınai gelişim faktörlerinin ürünüdür.

Giderek artan sayıda ülke FATRO kalitesine güven duymaktadır. Üretim ve ticari alandaki faaliyetlerinin dünyanın değişik kısımlarında genişletilmesi şirket bakımından doğal bir pazar teşkil etmekte, ürünleri dünya çapında beğeni ve takdirle karşılanmaktadır.

FATRO, yukarıda yazılı olan ürün çizgileri doğrultusunda faaliyet göstererek sektör bünyesinde yer alan şirketleri satın almış ya da yeni üretim tesisleri inşa etmiştir. İtalya’daki üretim tesislerine ek olarak, FATRO’nun Polonya ile Arjantin’de de üretim birimleri mevcut olup, yine kısmen ya da tamamen İspanya, Hindistan, Uruguay ve Yunanistan’da bulunan sektör içi şirketleri de satın almış bulunmaktadır.

FATRO, stratejilerini farklı yerel durumlara uyarlayan bir uluslararası büyüme planı çerçevesinde ürünlerini 90 ülkeye ihraç etmektedir. Söz konusu bu faaliyetler dünyanın dört bir yanında sürekli olarak genişletilerek güçlendirilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin: info@gunesliasi.com.tr