×

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.

Tamam

Yem Katkı Ürünleri

Bluefarm®, kümes hayvanlarının aşılanması sırasında sudaki klor miktarını nötralize etmek için kullanılmaktadır. Pek çok çiftlikte sudaki bakterileri öldürmek için su klorlama uygulaması yapılmaktadır. Aynı zamanda iyi bilinen bir bakterisit olan klor, pek çok temizlik maddesinde ve dezenfektanda da etkin madde olarak kullanılmaktadır. Klorun canlı, modifikasyona uğramış canlı bakteriyel ve viral aşılar üzerinde de bakterisit etkisi olacağı unutulmamalıdır. Kanatlıların aşılanması sırasında, normalde klorlama işlemi aşılamadan birkaç saat önce durdurulmaktadır (uygulanıyor ise).

Bluefarm® su hatlarına konularak, aşılama işlemi öncesinde, sırasında ve sonrasında, klorlamanın bakteriyel ve viral aşılar üzerindeki olumsuz etkisini nötralize etmeye yardımcı olur. Bu klor nötralizasyon işlemi, aşı tipinden bağımsızdır.

Bluefarm®, sudaki kloru nötralize edebilme özelliklerinin tayini için farklı konsantrasyonlarda kullanılan çok sayıda farklı madde üzerinde yapılan kapsamlı testler sonucu geliştirilmiştir. Test için, klor konsantrasyonu değişiklik gösteren sular kullanılmıştır. Bluefarm® ürünümüzün test sürecinde ortaya konduğu üzere, klor bileşenleri başarılı bir şekilde nötralize edildiği takdirde, aşının hayatta kalabilirliği daha güçlü olmaktadır. IB aşı virüsünün (H120) hassas yapısından ötürü, ilk testlerde örnek aşı olarak IB aşıları seçilmiştir.

Bluefarm® renklendirici madde içerdiğinden, su hatlarına karıştığında görülebilmektedir. Bu renklendirici madde (Patent Blue V) aynı zamanda bu sudan içen kanatlıların gagalarında, dillerinde ve tüylerinde de görülebilir. Aşı çözeltileriyle karıştığında, Bluefarm'ın içeriğindeki renklendirici madde aşı çözeltisini tüketmiş olan kanatlıların sayısının değerlendirilmesi için mükemmel bir yöntem sağlamaktadır.

Detaylı Bilgi İçin : www.bluefarm.com.tr

Bluefarm ® is used to neutralise the chlorine in water during vaccination of poultry. Water chlorination is done on many farms to kill bacteria in the water. Chlorine is also well known as a bactericidal agent and is the active ingredient in many cleaning agents and sanitizers. We should remind that chlorine will also have a bactericidal effect on live, modified live bacterial and viral vaccines. When birds are going to be vaccinated, chlorination is normally stopped for several hours prior to vaccination (If applied). Bluefarm ® is put through the water lines to help neutralise the negative effect of chlorination on bacterial and viral vaccines before, during and after the vaccination process. This neutralization of chlorine is independent of vaccine type.

Bluefarm ® was developed after extensive testing of many different ingredients used at different concentrations to determine their ability to neutralise chlorine in water. Water chlorination concentrations were varied for testing. If the chlorine compounds were successfully neutralised the vaccine would have stronger survivability as demonstrated in the testing of our Bluefarm product. IB vaccines was selected as a representative vaccine for initial testing because of fragile structure of IB vaccine virus (H120)

Bluefarm ® contains dye (colouring agent) so it can be seen when it goes through the water lines. The dye (Patent Blue V) can also be observed on the beaks, tongues and feathers of birds that have consumed it. When mixed with vaccine solutions, the dye in Bluefarm ® provides a excellent method of evaluating the number of birds that have consumed the vaccine solution.

More Information: www.bluefarm.com.tr

Daha Fazla Bilgi İçin www.bluefarm.com.tr